5711. Кантрі вниз по Ворсклі (Буланово). 23 км.

Красивий, нескладний маршрут середньої протяжності. Характерний тим, що більша частина його пролягає болотистими лісами поодаль від житла та присутності людини.

Місцезнаходження – Україна, Полтавська область, Полтавський район.

Нитка маршруту: Святогеоргіївський храм (с. Н. Млини)– правим берегом Ворскли – с. Буланове – лівим берегом Ворскли– Святогеоргіївський храм (с. Н. Млини)

Початок/кінець маршруту. – Святогеоргіїівський храм, с. Нижні Млини.
Протяжність маршруту 23 км.
Набір висоти: 147 м.
Дорожнє покриття: асфальт – 1 км., грунт – 22  км
Небезпечні ділянки: відсутні.
Оптимальний сезон: цілий рік, за виключенням ранньої весни за умови високої води (розлив)
Туристичні об’єкти: Святогеоргіївський храм, с. Нижні Млини.
Карта-схема. тут

Трек  –  Скачати/переглянути тут
Додаткова інформація. – магазин в с. Буланово
Опис склав. – Олескандр Іваніна (oleksandr.ivanina@gmail.com)

ОПИС

Ділянка 1-2. 0- 5 км. Храм – Галявина над річкою

 Від Храму рухатися в кінець села а далі без зміни напрямку до туристичної бази Сенегал. Минувши базу, рухатися дорогою, тримаючись берега річки. Дорога здебільша йде відкритою місцевістю. Однак на одній ділянці пролягає лісом. Тут – розвилка(3,8 км.), яка є дуже виразною. З розвилки рухатися праворуч.  Дорога виходить з лісу, перетинає відкритий простір і знову входить в ліс. В цій точці (4 км) від дороги відходить стежка, яка починає йти понад самим берегом. Рухатися стежкою. Якщо пропустити цю розвилку, то дорога через кілька метрів змінить напрямок на 90 град праворуч і вийде в луки. В цьому випадку потрібно повернутися і знайти стежку. Стежка певний час йде берегом, а тоді занурюється в ліс і без відгалуджень перетинає його, виводячи на галявину, яка розташована на березі річки.

Ділянка 2-3. 5 км. – 11,8 км. Галявина над річкою – місток в Буланово.

Галявину необхідно перетнути, змінивши попередній напрямок на 45 град праворуч (йде малопомітна стежка) і далі рухатися в цьому напрямку без різких змін на розвилках та відгалуженнях. Є ризик з’їзду з маршруту на дороги, які ведуть  від сіл/дач на пляжі (в одну чи іншу сторону). Правильний напрямок логічно проглядається. На точці ____ км на галявині розвилка. Їхати праворуч. Напрямок ліворуч виведе на пляж до річки. Далі стежка перетворюється на лісову, а згодом лугову дорогу, яка виводить до с. Буланово до магазину. Від магазину рухатися далі в край села і далі через луг ліворуч – до підвісного містка

Ділянка 3-4. 11,8 км. – 17,4 км. Місток в Буланово – пляж “Лукищина” Після містка поворот ліворуч на стежку і рух нею вздовж берега і далі в ліс. Відгалуждення праворуч ігнорувати, інакше потрапляємо на луки і в с. Головач. Перетнувши прибережний ліс, виїжджаємо на лісові галявини, час від часу наближаючись до русла. Триматися лівої сторони, уникаючи однак різких відгалужень ліворуч. Виїжджаємо на луки, де, не змінюючи напрямку, продовжуємо рухатися.   Якщо занадто взяти праворуч, то виїжджаємо до хат с. Лукищина і тоді вже рухаємось вздовж них знову на луки. Лугова дорога виводить знов до річки і невеликого пляжу.

Ділянка 4-5 17,4 км. – 23 км. пляж “Лукищина” – дамба, с. Нижні Млини

Від пляжу не змінювати напрямок і рухатися крізь луки. В точці, де дорога підійде найближче до соснового лісу – велика розвилка. Необхідно рухатися в попередньому напрямку, орієнтуючись на дальній ліс. Дорога, перетинаючи бетонний місток через струмок, занурюється в листяний ліс. Дорога одна, без відгалуджень і розвилок, проходить через ліс і 2 галявини. Перетнувши ліс, дорога йде лугом прямо в попередньому напрямку. На точці 21,3 км ліворуч відходить стежка. Рухатися нею до берега річки і далі – до дамби в с. Нижні Млини.

4 Responses to 5711. Кантрі вниз по Ворсклі (Буланово). 23 км.

 1. Олександр сказав:

  Ну, не знаю, коли автор описання маршруту їздив по ньому останнім разом, а я першу половину його проїзджав у зворотньому нампрямі (від Буланово до Нижніх Млинів по правому березі р. Ворскла) в останніх числах червня. Відмічу, шо роки 3 тому я вже їздив цими місцями в кінці вересня, теж в напрямку від Буланово до Млинів. Так шо я хочу сказать. 3 роки тому я без проблем доїхав до Млинів, як казав вище автор: “правильний напрямок логічно проглядається”. Але цього року ми з корешом їхали тупо навмання. Тобто якогось чіткого протоптаного напрямку просто не було. Хоча деякі місця, галявини, болота я, звісно, впізнавав. Але розвилок та стежок було не кілька, як згадав автор, а було їх реально немало, і всі схожі одне на одне. Іншими словами, чудове місце для тих, хто мріє спробувати заблукати (хоча зрозуміло, що це малореально). Можливо, у нас склалось таке враження у зв`язку з тим, що в кінці червня природа буяє і листя безмежно багато, а тому протоптані стежки в цей період інколи вигляділи зовсім непротоптаними…

 2. Олександр сказав:

  Добавлю, що вищезгадані мої враження стосуються відрізку від Буланово до Ворскли в місці впадіння в неї з лівого берегу джерела “Родинного”, що тече з с. Безручки (там іще якась труба під водою в Ворсклі). Відрізок з останнього згаданого місця до Н. Млинів труднощів у пошуку дороги звісно не представляє.

 3. Ivan сказав:

  Це дійсно дуже цікавий та популярний серед полтавських велосипедистів маршрут. Але опис маршруту – це більш суб’єктивно. Краще користуватися треком або картою. Але, справді, якби цей маршрут був промаркований, то це було б корисним для багатьох велосипедистів, як початківців, так і зі стажем. Кілька разів наша команда маркувала його синьою стрічкою, однак дуже швидко це маркування зникає.Наш партнер – Сенегал-тур – зацікавлений у маркуванні маршрутів, які пролягають в безпосередній близкості їх бази і готові надати матеріали для маркування – фарбу, трафарети. Справа за ініціативною групою. Якщо Ви зголоситись взятися за цю справу, зв’язок через форму контактів на цьому сайті

  • Олександр сказав:

   Це цікава пропозиція, але в цьому році я запланував поїздку по даному маршруту іще один лише раз. А поки-що буду мати на увазі, що можна робить маркування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *