Туристичні об’єкти. Диканька і район.

Диканьку можна без перебільшення вважати туристичною перлиною Полтавщини. Хто не знає знаменитих “Вечорів на хуторі…”? Але не самими вечорами і хуторами славен цей край. Хто цікавився історією України більш поглиблено, занє, що Диканка – вотчина Кочубеїв, які ведуть свій рід від того Кочубея, який пав у поєдинку зі Святополком на Куликовому полі, а писар Кочубей зайняв жорстку опозицію до політики Мазепи. Архітектурна спадщина Диканьщини не менш цікава, ніж історична та літературна. І знаходиться усе це диво всього у 30-ти кільметрах від Полтави. 2 години велосипедом! Це варто того!

Мапа пам’яток та цікавинок Диканьщини тут.

Кочубеївські Дуби

Цветёт в Диканьке древний ряд
Дубов, друзьями насаждённых,
Они о праотцах казнённых
Доныне внукам говорят…
Кочубеївські дуби – пам’ятка природи вікових дерев, охороняється Законом України з 1964 року. Це 4 велети (один стоїть окремо, неподалік лісницва) віком близько 800 років з діаметром стовбура 1,5-1,8 м і висотою 20-22 м, що залишились від дубової алеї, яка прикрашала в’їзд до першої садиби Кочубеїв.
За легендою, біля одного з велетенських дубів з 14-аршинним обхватом, що не зберігся, юна Марія (Мотря) Кочубей зустрічалася з гетьманом України Іваном Мазепою. Цей дуб так і називається в народі: дуб Марії або дуб Мазепи.
Як свідчить народне повір’я, притиснувшись до могутнього дерева, можна й собі перейняти його здоров’я, міць та довголіття.  Википедія

 

Бузковий гай

Пам’ятка природи. Неможливо передати того відчуття, коли в травневий ранок ти бачиш цей розлив квітучого дива. Тих пахощів. Того співу солов’їного… Подивіться тут.

 

Миколаївська церква

Проїхавши Тріумфальну арку, не побачивши ще як слід Диканьки, бачимо Миколаївську церкву. Це ще одне свідчення розкоші і величі маєтку одного з найбагатших панських династій України – роду Кочубеїв. Церкву цю видно ще зі шляху. Якщо пощастить і храм буде відчинений, можна спуститися до родового склепу Кочубеїв, який знаходиться у підвалі. Вхід – вільний. І ще один цікавий факт – саме до Миколаївського храму в Диканьці ходила на молитви мати Миколи Гоголя. Подивіться тут.

 

Троїцька церква (Диканька)

“… Но еще больше похвалил преосвященный Вакулу, когда узнал, что он выдержал церковное покаяние и выкрасил даром весь левый крылос зеленою краскою с красными цветами. Это, однако ж, не все: на стене сбоку, как войдешь в церковь, намалевал Вакула черта в аду, такого гадкого, что все плевали, когда проходили мимо; а бабы, как только расплакивалось у них на руках дитя подносили его к картине и говорили: “Он бачь, яка кака намалевана!” – и дитя, удерживая слезенки, косилось на картину и жалось к груди своей матери.” …Безсмертні «Вечори на хуторі біля Диканьки»… Таємнича «Ніч перед Різдвом»… Микола Гоголь пише саме про Троїцьку церкву в Диканьці, в якій сам бував неодноразово і милувався її чудовими обрисами. Подивіться тут.

 

Троїцька церква (Великі Будища)

Збудована в 1819 році в стилі класицизму, вона дивом збереглася до наших часів. Подивіться тут.

 Цікавинки

Каміння, що росте

Печерний скит

Хутір Проні

Веломаршрути, що пролягають Диканьським районом

Каміння, що росте і таємниці Чернечого Яру

Наш пляжний край

Від столиці гончарства до Скифів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *