Туристичні об’єкти. Гадяцький район.

Гадяччина… Крайня північ Полтавщини… Суровий край… І люди тут такі – суворі і назламні. Можна сказати, що Гадяч був епіцентром початку періоду Руїни в історії України. Адже саме він став столицею гетьмана Івана Брюховецького, якого було обрано на Чорній Раді. І саме гадяцький край став одним з епіцентрів партизанського руху під час Великої Вітчизняної Війни. Ще й донині зберігся партизанський табір неподалік найбільшого села району – Лютеньки (як вам назва!) Хочеться справжнього українства? Козацького духу, розложистих краєвидів, справжніх “куркульських” сіл, козацьких старожитностей і єврейських святинь? Тоді рушайте до Гадяцького району. Воно все там!

Мапа пам’яток Гадяцького району тут.

м. Гадяч

Святоуспенський собор.

Головний храм міста. Зруйнований у 50-х роках минулого століття вже наприкінці його був відновлений. Архітектурний стиль – барокко. Більше про собор тут.

Музей Драгоманова

Центр Хасидизму.

Це те, що може перетворити Гадяч на другу Умань (в розрізі єврейських паломництв). На старому єврейському кладовищі був похований засновник хасидського руху Хабат (найрадикальнішої гілки хасидизму) цадик Альтер Ребе (Шнеур Залман). Це священне для євреїв місце зараз перетворено на релігійно-культурний центр. Більше – тут.

Храми Гадяччини:

Покровський собор, с. Плешивець, цікава інформація

Церква Різдва Богородиці, с. Харківці

Свято-Успенська церква, с. Веприк

Свято-Миколаївська церква, с. Веприк

Святотроїцька церква, с. Вельбівка

Святопокровська церква, с. Бобрик

Святопокровська церква, с. Соснівка

Покровський храм, с. Сари

Садиба Масюкових у Бобрику

Скіфське городище у Книшівці

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *