Туристичні об’єкти. Полтавський район.

…Наче матір-красуню Полтаву обняв
Благодатний і щедрій Полтавський район…

Це рядки з гімну Полтавського району. Дійсно, місцевість навколо Полтави дивує своєю красою, різноманіттям та щедрістю. Тут можна знайти і розложисті луки, і стрімкі високі схили, і неймовірні яри, і таємничі діброви… Та чого там! Треба їхати і просто насолоджуватися природою Полтавського краю, красою його затишних та охайних сіл та гостинністю їх мешканців…

Мапа пам’яток та цікавих місць Полтавського району – тут

Храм Св. Гергія-Переможця, с. Нижні Млини.

Найстаріша культова споруда Полтавського району. Без перебільшення цей храм можна вважати перлиною серед туристичних об’єктів цієї території. Знаходиться неподалік Полтави в с. Нижні Млини – місці, яке знайоме мало не кожному велосипедисту нашого міста. Більше про храм можна почитати тут. Храм – туристично-марковане місце (ТМ 422)

Храм Різдва Богородиці, с. Горбанівка.

Споруджений на місці колись зруйнованого однойменного храму. На відміну від Святогеоргіївського, цей храм є наймолодшим у Полтавському районі. Він вже діючий, однак внутрішнього оздоблення в повному обсязі ще немає. Однак і сама територія, і затишне місце, в якому він знаходиться сприяють тому, щоб спланувати сюди подорож літнім вечором. Неподалік знаходиться т.з. Горбанівське джерело. За легендою, козак Горбань під час сінокосу рапто наткнувся своєю косою на якусь річ. Виявилося, що це ікона Богородиці. Коса потрапила в обличчя образу і з рани почплп текти кров. Ікона з тих пір вважається чудотворною і зберігається в Макаріївській церкві у Полтаві. А на місці знахідки почало бити джерело. Цікаво, що цих джерел в Горбанівці два. Одне – неподалік від спорудженого храму Різдва Богородиці, а інше – на Баронівських ставках. Більше про храм тут.

Музей-заповідник Антона Макаренка.

Знаходиться в с. Ковалівка на території колишньої колонії, яка описана у творі “Педагогічна поема”. Експозиція розміщується в двох будівлях, які зберіглися ще з часів існування колонії та мають статус пам’яток архітектури місцевого значення. Більше про музей можна прочитати тут. Музей – туристично-марковане місце (ТМ 424)

Музей рушника.

Знаходиться у с. Степне. Цей музей – плід небайдужості простих людей до збереження культури та традицій свого народу. Історія його виникнення зворушує. Мешканка с. Степне Надія Бокач, йдучи повз смітник, побачила вишитий край приваленого сміттям рушника. Це її так вразило, що вона решту свого життята  поклала на відтворення ізбереження традицій вишивки. Згодом її ініціатива “виросла” у справжній сільський музей. Більше про музей можна почитати тут.

Зоопарк “Бабусин дворик”

Знаходиться в с. Побиванка (Тахтаулове). Входить до ресторанно-готельного комплексу “Віват, Провінція!“. Містить доволі цікаву та багаточисельну колекцію тварин. З багатьма тваринами забезпечується прямий контакт. Більше про зоопарк тут.

Інтерактивний музей олії.

Знаходиться у с. Мачухи. Створений в рамках проекту “Сільський туризм: партнерство заради сталого розвитку Полтавського району”, який впроваджувався Полтавською райдержадміністрацією в партнерстві з Полтавським обласним благодійним фондом “Фонд розвитку громади “Ініціатива” за підтримки Європейського Союзу. В експозиції – працююча лінія по виготовленню олії, яка була збережена та відновлена з моменту останнього запуску (близько 100 років тому). Відвідувачі можуть наочно побачити усі технологічні процеси виготовлення олії (поч. ХХ століття) і навіть взяти участь в де-яких з них. Більше про музей тут і тут.

Комплекс пам’яток Полтавської битви.

Пам’ятник на місці переправи російських військ.

Знаходиться в с. Кротенки. Місце розхташування пам’ятнику є одним з найкращих видових майданчиків району. Більше про пам’ятник тут.

Пам’ятник “Шведам від шведів”

Знаходиться неподалік с. Тахтаулове. Є туристично-маркованим місцем (ТМ 427). Більше про пам’ятник тут.

Комплекс Покрови.

Знаходиться в с. Жуки на місці ймовірного місця збору шведської армії після поразки у Полтавській битві. Є також припущення, що в цьому місці поховано відомого літописця козацької доби Самійла Величка. Більше про комплекс тут.

Цікавинки.

Біла лілія

Радіотелескоп “Уран-2”

Поганське капище

Криничка Петра І

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *